Performans sanatları merkezi ‘Fabrika Ayvalık’ sanatseverlerle buluştu

Ayvalık’ta 19’uncu yüzyıldan bu yana çırçır fabrikası, sabun fabrikası ve sonrasında da zeytin deposu olarak kullanılan tarihi bir taş bina, Ayvalık Sanat Derneği’nin çabalarıyla geçtiğimiz yıllarda tiyatro salonuna dönüştürüldü. Daha sonrasında ise modernize edilen tiyatro salonu, bir performans sanatları merkezi olarak “Fabrika Ayvalık” adıyla sanatseverlerle buluştu.

15 Haziran akşamı “Gayri İhtiyari” ile sahnesini açan Fabrika Ayvalık, İpek Türktan’ın sahnelediği ve Mehmet Şerif Sağıroğlu’nun kanun ile eşlik ettiği gösteri ile yoğun ilgi gördü. 19 Haziran’da gerçekleştirilecek açılışta ise benzersiz bir sanatsal çifte randevu gerçekleşecek. Avusturyalı ve Türk sanatçılar ve öğretim üyeleri tarafından inşa edilmiş olan SEA CHANGE girişimi kapsamında, ORLANDO TRIP ve DIDO Fabrika Ayvalık’ta sahne alarak sanatseverlere unutulmaz bir deneyim sunacak. Bu benzersiz sanatsal işbirliği, Avusturya Kültür Ofisi ve AB Sivil Düşün Programının katkılarıyla gerçekleşecek.

Fabrika Ayvalık’ın programına 20 Haziran’da Fabrika Disco, 21 Haziran’da Çağrı Sinci ve 22 Haziran’da Bilal Karaman konseriyle devam etmesi bekleniyor.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir